10-midlife-career-change-Snake-Oil-SalesmanCoaching (Koç) sözlük anlamı; Alıp götüren, taşıyan anlamına gelir. İngilizler şehirler arası otobüs taşımacılığı için kullanırlar bu sözcüğü. Ülkemizde ise, 1926 yılında ilk olarak uluslararası anlamda kullanan, Kâmil koç olmuştur. 80’li yıllardı efsane dizi “Beyaz gölge” ile  öğrendik Koç’un ne olduğunu. Bu buluşma aynı zamanda Koç tanımı ile tanışmamızın sebebi olmuştu. Efsane Coach Reevers ve öğrencileri bize basketbolu sevdirmişlerdi. Son yıllarda Koç tanımı yaşamımızın içinde fazlasıyla yer almaya başladı.

Yaşam Koçu, Oyuncu Koçu, Beslenme Koçu, Nefes Koçu, İlişki Koçu, Spritüel Koç, Ses Koçu, “Falan Koçu”, “Filan Koçu”, Koç, Koç, Koç…..seç beğen al.
Eskiden sorunlarımızı paylaştığımız“gerçek” dostlar ve dostlarımız vardı .Hepimiz,hangimizin sorunu varsa,çözmek için tecrübelerimizi,bilgilerimizi paylaşır, sevgimizi katardık dostluğumuza. Eğer ilerlemiş psikolojik bir durum varsa, bu işin yıllarca eğitimini almış Psikologlar devreye girerdi.Dostlarımıza ne oldu..?Bunun adı sosyal yansızlık mı?Koçun dostla değişimi, nasıl oldu? Gerçekte kime ihtiyacımız var?Dostta mı..?Koça mı?Aralarındaki fark Koçun bizi sadece müşteri olarak görmesi mi?
WordPress Theme